شب شعر و ترانه با حضور عبدالجبار کاکایی و مهدی ایوبی

۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۳ کد : ۲۸۳۸ شُعَب سازمان دانشجویان
دبیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: شب شعر و ترانه با عنوان «نُت به نُت ترانه» با حضور عبدالجبار کاکایی و مهدی ایوبی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.
شب شعر و ترانه با حضور عبدالجبار کاکایی و مهدی ایوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و به نقل از ایسنا، نرگس معالی تفتی اظهار کرد: این برنامه با همکاری سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و کانون شعر و ادب دانشگاه فردوسی مشهد در روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه ساعت ۱۷ در محل مجتمع کانون‌های فرهنگی، تالار رودکی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: شعرخوانی شاعران خراسانی و اجرای گروه موسیقی ارغنون کانون موسیقی دانشگاه فردوسی مشهد از دیگر بخش‌های این برنامه خواهد بود.
دبیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین کارگاه تجربه‌نگاری ترانه معاصر با عنوان «چگونه ننویسیم» نیز روز چهارشنبه، ۱۱ اسفند ماه، ساعت ۹ تا ۱۲ با حضور مهدی ایوبی در مجتمع کانون‌های دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد که علاقه‌مندان جهت حضور در این کارگاه از طریق سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی می‌توانند ثبت نام کنند.
معالی با بیان اینکه روحیه شعر و شاعری در ایران چیزی است که از دیرباز در کالبد فرهنگی ایرانیان وجود داشته، تصریح کرد: شعر ابزاری مهم در بیان احساسات و اعتقادات مردم بوده اما اجحاف صورت گرفته در مقام قلم و رشد بیش از پیش ابتذال موسیقی امروز جامعه موجب شده تا شاهد کمرنگ‌شدن علاقه جوانان به شعر و شعرخوانی اصیل و فاخر ایرانی باشیم؛ هنری که از سال‌های دور به صورت مکتوب و غیرمکتوب به نسل‌های بعد منتقل می‌شده و وجود شاعران نام‌آور هم گواهی بر این ماجراست.
وی افزود: این برنامه فرصتی برای عهد دوباره با ارزش‌هایی که هر چه می‌گذرد، بیشتر مورد غفلت واقع می‌شوند و مجالی برای رشد و ترقی نسل جدیدی از ترانه‌سرایان و دانشجویان علاقه‌مند است.
دبیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به میهمانان این برنامه، اضافه کرد: از مهدی ایوبی تاکنون سه مجموعه ترانه با عناوین «تلفن عمومی، تیمارستان و روزنامه‌نگار» و همچنین مجموعه‌ دستور خط زبان گفتار فارسی _همراه با روزبه آزادی_ منتشر شده و علاوه بر این این ترانه‌سرا همکاری‌هایی با هنرمندان بسیاری از جمله رضا یزدانی، احسان خواجه‌امیری، بابک جهانبخش، امیرعباس گلاب، حمید عسگری، رضا صادقی، علیرضا عصار، هومن جاوید، پویا نیک‌پور، بابک زرین، بهروز پایگان و… داشته است.
معالی با اشاره به نقش تاثیرگذار عبدالجبار کاکایی در فضای ترانه ایران نیز عنوان کرد: از این ترانه‌سرای نام آشنا، آثاری چون «آوازهای نخستین، با تو این ترانه‌ها شنیدنی است، با سکوت حرف می‌زنم، باغ خیالی، حق با صدای توست، تاوان کلمات، حبس سکوت، سال‌های تاکنون، مرثیه روح، فرصت نایاب و هرچه هستم از تو دورم» به چاپ رسیده است.
وی اضافه کرد: عبدالجبار کاکایی برای صداهای گوناگونی در موسیقی ایران از جمله علیرضا افتخاری، محمد اصفهانی، فریدون آسرایی و حسام‌الدین سراج، سالار عقیلی، مانی رهنما، مجید اخشابی، حمید حامی، رضا صادقی، محمد علیزاده، فرزاد فرزین، محسن یگانه، حمیدرضا ترکاشوند، محمد معتمدی، احسان خواجه‌امیری، روانشاد بهنام صفوی، علی لهراسبی، رضا یزدانی و علی اصحابی ترانه سروده است.


( ۱ )

نظر شما :